Credit4u

פתרונות פיננסיים לפרטיים ולעסקים

צור קשר

למידע נוסף מלא את הטופס. נחזור אליך בהקדם.
אנא מלא את כל השדות ההכרחיים.
כל המידע המתקבל בחברת credit4u נשמר במאגרי החברה לצרכים פנימיים בלבד ואינו מועבר לגורמים חיצוניים.

עקבו אחרינו בפייסבוק

כל עסק קטן או עסק מתחיל זקוק למימון התחלתי בכדי להתחיל להניע את העסק לפעולה ולרווחים. תקופת ההתחלה של כל עסק מתחיל מלאה במכשולים אותם צריך בעל העסק לעבור בכדי לגרום לעסק להניב רווחים ולהוות בסיס הכנסה. בכדי לעשות זאת, בעל העסק זקוק לסכום כסף התחלתי לפיתוח העסק.

בגלל העובדה שעסקים קטנים עוברים הרבה מכשולים בדרכם להצלחה, לוקח להם זמן להתפתח במידה כזו שתאפשר להם להתחיל להרוויח ממנו כסף, כלומר בחודשי הראשונים (חלק יאמרו שנתיים ראשונות) של כל עסק, העסק נמצא בתהליך בנייה. עסק קטן או מתחיל צריך לבנות לו בסיס לקוחות קבוע, לשלם על כל הציוד שהוא צריך, להשכיר או לקנות חלל שבו יתפתח העסק ועוד.

המקור הטוב ביותר ממנו מומלץ לכם להלוות כסף לפיתוח או הקמת העסק שלכם הוא הבנק שלכם. הלוואות לעסקים קטנים הם חלק מסוג ההלוואות שהבנק מציע בפני כל אדם בעל המאפיינים המתאימים לקבלת ההלוואה. לרוב, הבנק יגבה ממכם תעריפי ריבית נמוכים יותר, ויתאים את תוכנית החזרת הריבית בצורה נוחה שיכולה לעזור לכם לפתח את העסק ובו זמנית לא לשקוע בחובות של התשלומים. הבנקים מודעים לכל התהליך של הקמת עסק חדש או פיתוח עסק קטן ולמרות זאת הם מודעים גם לעובדה שהם לוקחים סיכון כאשר הם מלווים לבעלי עסקים אלו כסף- תמיד קיים הסיכון שהעסק יקרוס ובעל העסק לא יצליח להחזיר את ההלוואה שהוא לווה.

 בגלל זאת, הבנקים מתאימים את הריבית שהם גובים לפי רמת הסיכון- במידה והם מאמינים כי בכוחות בעל העסק להחזיר את ההלוואה לפי הנתונים המוצגים בפניהם הם יגבו ממנו ריבות נמוכה יותר. במצב בו בעל העסק אינו בעל הון אישי רחב ועד שהעסק שלו יתחיל לשגשג הוא יבזבז כספים רבים- רוב הסיכויים הם שהבנקים יקבעו ריבית גבוהה יחסית.

הלוואות לעסקים קטנים תומכים בעסקים מתחילים להתקדם ולהיכנס לשוק. באתר קרדיט4יו אתם תמצאו המון מידע יעיל וחיוני לכם כבעלי עסקים ותלמדו יותר על הלוואות המותאמות למצב הנוכחי שלכם. נוסף לכך- לכל בקשה, שאלה, פרטים נוספים וייעוץ – אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר כבר עכשיו, בחינם וללא התחייבות!

הלוואות

לעסקים רבים דרושים מקורות מימון ונזילות. בלי כסף לא ניתן לזוז בעסק, ולכן יש מצבים בהם עסק פונה לבנק לצורך בקשת הלוואה. עסק קטן או בינוני אשר פונה לבנק, לקבלת הלוואה, ניתקל לעיתים בבעיה מאחר ואין לו בטחונות ויכולת פיננסית מוכחת, והוא עשוי להיתקל בקשיים או בסירובים.

ולכן, אנו בחברת credit4u מקילים על העסקים, ומוכנים להגיש לכם עזרה בלקיחת הלוואות מכל הבנקים המסחריים בישראל מבלי להערים עליכם קשיים שלא לצורך או סירובים מיותרים.

יש ביכולתנו לעזור לבעל עסק במישור הכלכלי, עזרה המותאמת אישית לכל בעל עסק.

מאחר וכל עסק שונה בתזרים המזומנים שלו, בתמהיל ההוצאות שלו, הרי שנוכל להתאים הלוואה נוחה לכל אחד.

מלאו עוד היום את פרטיכם בדף צור קשר ושלחו אלינו ואנו נעשה את הכל על מנת שבקשתכם תענה.

 

 

 

 

הלוואות

פתיחת עסק חדש ו/או בעת קשיים בתזרים מזומנים של העסק,  מצריך ברוב המקרים, הלוואה פיננסית.

כאשר מגיעים לבנק לצורך קבלת מימון ראשוני לעסק ונתקלים בסירוב או בתשובה שלילית, הרי שניתן לפנות לגופים שונים על מנת לבקש הלוואה חוץ בנקאית.

על ידי ניצול של מקורות מימון חוץ בנקאי, ניתן להגדיל את המרחב הכלכלי של העסק, לפתור בעיות תשלום מול ספקים, עקב שיקים חוזרים למשל, ועל ידי מקורות אלו, עסקים חדשים נמנעים לחרוג מסך ההתחייבות (אובליגו) שנקבע, ותשלום ריביות גבוהות בעקבות חריגות או סגירת נזילות המזומנים על ידי הבנק, ולכן פתרון זה מצמצם משמעותית את האפשרות להגדלת האובליגו.

יתרון נוסף הוא חיסכון גדול בביוקרטיה המופעלת בבנקים, כאשר עם בקשת הלוואה לפתיחת עסק חדש או קיים, הלקוח מקבל תשובות מהירות ואף ממציאים לו פתרונות יעילים עבור צרכיו.

הלוואות לעסקים קטנים הניתנות על ידי גורמים חוץ בנקאיים, עוזרות לעסק בתדמית שלו מול הבנק, והיקפי האשראי הניתנים הם גדולים משמעותית מאלה הניתנים על ידי הבנק.

חסרונות הלוואות חוץ בנקאיות:

 • מערכת השיקולים של הבנק מביאה לידי ניהול סיכון נמוך ככל האפשר ושומרת על מבקש האשראי על מנת שיבחן באחריות את יכולת ההחזר שלו.
 • הלוואה חוץ בנקאית מאופיינת בריביות גבוהות יותר בשל כוח קנייה נמוך של הגופים המלווים לעומת הבנקים המסחריים.

מקורות המימון החוץ בנקאיים הינם קבלת הלוואה בערבות המדינה, קרנות מימון או הלוואת מדינה לעסקים.

קרנות מימון – עסקים קטנים שלא הצליחו לקבל הלוואה או אשראי מספיק דרך הבנק, יכולים לפנות ללא מעט קרנות שיסייעו להם בהגדלת העסק שלהם. יש סוגים רבים של קרנות מימון: קרנות מימון ממשלתיות, קרנות מימון פילנתרופיות, קרנות של משקיעים פרטיים כגון: קרנות הון סיכון וקרנות בנקאיות.

התנאים של הקרן הם שונים ומגוונים הן מבחינת תנאי ההחזר והן מבחינת סכום המימון.

קרנות המימון הממשלתיות

מדינת ישראל מציעה אף היא פתרונות של הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים, המציעות הלוואות מסובסדות או ערבות מדינה על ההלוואות כך שהיזם או בעל העסק לא יידרש להעמיד ביטחונות גדולים מכפי יכולתו. הקרנות מעמידות ערבויות להלוואות ולא מספקות את הכסף בעצמן אלא הבנקים מספקים את הכסף ליזמים ולעסקים שעומדים בתנאים ומקבלים אישור מוועדות האשראי.

קרנות נוספות הם: קרן הסוכנות היהודית, קרן קורת, הקרן לעידוד עסקים קטנים, קרן הגליל, קרן בוסטון, קרן אוריון ועוד.

קרנות הון סיכון – משקיעות בחברות סטארט אפ ובחברות העוסקות בתחומים טכנולוגיים.

בנוסף ניתן להלוות מחברות כרטיסי האשראי -

ישנם כמה דרכים לקבל הלוואה מחברת כרטיס האשראי ולרוב הריביות תהיינה גבוהות מזו של הבנק.

הלוואות ממשקיעים פרטיים:

ניתן לנסות ולגייס משקיעים פרטיים שיסכימו להשקיע בעסק או להלוות לעסק כסף תמורת קבלת אחוזים בעסק. ניתן להגיע למשקיעים אלו על ידי מתווכים, אתרי אינטרנט העוסקים בכך וגם מפה לאוזן.

לסיכום ניתן לומר שהיתרונות של האשראי חוץ בנקאי הם:

 • גיוון מקורות האשראי והפחתת התלות בבנק.
 • קבלת מימון למטרה ראויה ורצוייה.
 • מהירות.
 • יחס אישי – יחס אישי יותר, קשוב יותר וכזה שיבטיח התאמה מלאה של פתרונות המימון לצרכים של העסק.

חסרונות:

 • ריביות גבוהות יותר, אבל אם ההלוואה ניתנת על ידי גוף בעל ידע רב וניסיון הרי שגובה ההלוואה ופריסת ההחזרים מבטיחים עיסקה משתלמת מבחינת הלקוח.

חברת credit4u תספק לכם את כל המידע והאינפורמציה לגבי מהי ההלוואה הטובה והנכונה ביותר עבור העסק שלכם ועבור פעילותו, תנתח לכם את כל מסלולי ההלוואה האפשריים, הקרנות השונות והאפשרויות שלהן, תספק לכם מידע בדבר פריסת התשלומים, ריביות ותקופת החזר ההלוואה, יתרונות וחסרונות של כל מסלול הלוואה תוך כדי מענה מהיר, אישי וקשוב וליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך.

פנו אלינו עוד היום.

 

 

הלוואות

עסקים קטנים ובינוניים נוטים לבקש הלוואות במיוחד בתחילת הדרך העסקית שלהם.

סוגי קרנות המימון הקיימים:

קרנות מימון ממשלתיות – קרנות אלו כוללות את הקרן לסיוע לעסקים בערבות המדינה וכן את הקרן לעולה העצמאי. קרנות אלו ממומנות מתקציב המדינה, ומיועדות לעסקים.

קרנות מימון פילנתרופיות – מרבית קרנות המימון בארץ הינן קרנות תורמים. בין המוכרות בקרנות אלו: קרן שמש וקרן קורת.

קרנות מימון משותפות לגופים שונים ולחברות עסקיות – קרנות אלו מהוות שילוב של חברה עסקית אשר רוצה לתת הלוואה ומשתמשת בגוף ציבורי בכדי להגיע ללווים. במקרים אלו הריבית שישלמו הלווים צפויה להיות נמוכה יותר אילו היו פונים ישירות לחברה העסקית, אך עדיין לא ריבית טובה כפי שניתן לקבל מקרן ממשלתית או קרן של תורמים.

גובה ההלוואה שניתן לקבל מהקרנות תלוי משני דברים:

 • הצורך של הלווה והאופי של הקרן. הקרנות יבדקו את הסיבה לבקשת ההלוואה ויבחנו אם אכן נדרשת הלוואה בסדר גודל המבוקש או נמוכה יותר.
 • אופי הקרן קובע את גובה התשלום שכן הקרנות מגדירות מראש את ההלוואה המקסימלית שהן מוכנות לתת.

התנאים לקבלת ההלוואות משתנים בין קרן אחת לקרן אחרת. קרנות רבות הינן קרנות מקומיות אשר מעניקות הלוואות רק לבעלי עסקים המפעילים עסקים באיזורים מסויימים כגון: קרן מט"י ירושלים, קרן הגליל, קרן רמת הנגב וכו'.

קרנות אחרות מכוונות לאוכלוסייה ספציפית כגון: קרן קורת להעצמת נשים, הקרן לעולה העצמאי וכו'.

צריך לבדוק מול קרן אם העסק עומד בקריטריונים שלה.

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, זהו גם גוף אשר באמצעותו ניתן לפנות ולבקש הלוואה מטעם המדינה. בביטחונות נמוכים משמעותית מהנדרש במערכת הבנקאית.

קבלת הלוואה בערבות המדינה בשני ערוצי סיוע:

 • הלוואות להון חוזר לעסקים קטנים ובינוניים בצמיחה אשר סובלים מקשיי תזרים.
 • הלוואות סיוע להקמת עסקים קטנים ובינוניים חדשים או להרחבת עסקים קיימים.

קהל היעד הוא עסקים אשר ישנה הצדקה כלכלית להמשך קיומם.

תנאי הזכאות:

 • מחזור שנתי עד 100 מיליון ש"ח.
 • לא תינתן יותר מהלוואה אחת לאותן הגוף באותו הזמן.
 • קבלת אישור לאחר בדיקה כלכלית של הגוף המתאם של הבנק ושל נציג הציבור בוועדת האשראי.

הסיוע יינתן בדרכים הבאות:

 • תקופת ההלוואה: עד חמש שנים כאשר יש תקפות דחייה של חצי שנה על החזר תשלומי הקרן (גרייס).
 • בטחונות – בין 10% ל-25% מגובה ההלוואה, תלוי בהגדרת העסק.
 • ערבות - הממשלה מעמידה ערבות בשיעור של 70-85% מגובה ההלוואה, בנוסף נדרשת ערבות אישית של הבעלים.
 • ההלוואות מועמדות באמצעות הבנקים הבאים: בנק מזרחי, בנק הפועלים, בנק מרכנתיל, בנק אוצר החייל.
 • ההלוואה תינתן באחד מהמסלולים החלופיים: שקלי צמוד, שקלי לא צמוד, ריבית משתנה, צמוד מט"ח.
 • שיעור הריבית על ההלוואות לפי המסלולים השונים יהיה כמקובל במערכת הבנקאית להלוואת מסוג זה ויאושר על ידי וועדת הקרן.
 • עסקים בהקמה – ערבות מדינה בשיעור של 85% להלוואה עד 500,000 ש"ח.
 • עסקים ותיקים – ערבות מדינה בשיעור של 70% להלוואה בגובה מיליוני שקלים (עד 8% מהמחזור).

ישנם מגוון מסלולים כגון:

הלוואות עד 100,000 ש"ח – מסלול מקוצר עבור עסקים עם מחזור שנתי של עד 3 מיליון ש"ח.
הלוואות עד 500,000 ש"ח – עבור עסקים עם מחזור שנתי של עד 6.25 מיליון ש"ח.

מסלול לעסקים בהקמה

סך ההלוואה המקסימלי הוא 500,000 ש"ח (כאשר ה -200,000 הנוספים על פי תנאי הקרן הרגילים).

בנק לאומי עוסק אף הוא במתן הלוואות ליזמים אשר רוצים להקים עסק ו/או בעלי עסקים אשר זקוקים למזומנים.

קרן לאומי לעסקים בערבות המדינה:

קרן BDSK בערבות המדינה – היא למעשה פירמה העוסקת בתחום ראיית חשבון, ואחראית על בחינת בקשות של עסקים לקבלת אשראי בערבות המדינה.

ההלוואה הניתנת למעשה בערבות המדינה, זוהי תמיכה שהמדינה נותנת לעסקים על ידי העמדת בטחונות לבנקים כנגד האשראי שהם מעניקים לעסקים שמבקשים אשראי לפיתוח הפעילות העסקית שלהם.

ישנם שלושה מסלולים שקיימים כיום לקבלת הלוואה מקרן BDSK בערבות המדינה:

 • מסלול הון חוזר – מסלול המסייע לעסקים בפעילות השוטפת שלהם אשר נקלעו למצב של מחסור באשראי. עסקים זקוקים לתזרים של מזומנים באופן רציף לצורך הפעילות העסקית שלהם ולא תמיד ישנה אפשרות לגייס אשראי בצורה משתלמת. המדינה נותנת לגייס אשראי לעסקים באופן זול יותר.
 • מסלול עסק בהקמה – עסקים בהקמה מתקשים לגייס אשראי בגלל בטחונות לא מספקים. המדינה רוצה לתמרץ יזמים ועסקים בהקמה על ידי תמיכה בהם.
 • מסלול השקעות – לעיתים עסקים יכולים להתרחב ולשפר את השירותים המוצעים על ידם בעזרת השקעה כגון: רכישת מכונות, שיפוץ, השכרת משרדים נוספים ועוד, אך אין להם את ההון הדרוש לכך. בעזרת הקרן הם יוכלו לקבל אשראי לצורך השקעה בעסק ובעזרת האשראי להרחיב את הפעילות העסקית.

הפנייה לבקשת ההלוואה מתבצעת כך:

החברה צריכה להכין תכנית מפורטת של המצב הפיננסי שלה, סכום האשראי הנדרש, והתכניות לגבי הסכום העתידי שאמור להתקבל.

לאחר מכן יש להגיש את הבקשה בצירוף כל המסמכים הנדרשים לחברת רו"ח BDSK, שתבצע בדיקה מעמיקה של הבקשה, המאפיינים של הלקוח מבחינת היכולות הכספיות שלו והתחזית לגבי הביצועים שלו בעתיד.

החברה משמשת כמתווך מטעם המדינה לצורך בחינת העסקים השונים בהתאם ליכולת ההחזר של ההלוואה והמאפיינים האחרים שלהם. במידה ויש אישור חיובי הרי שהבקשה נבחנת בוועדת אשראי משותפת לבנק ולחברה שמחליטה את ההחלטה הסופית על נתינת האשראי.

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה מאפשרת כאמור לעסקים לקבל הלוואה לצורכי הון חוזר, השקעות בעסק ו/או הקמת עסק חדש.

ההלוואה ניתנת ע"י הבנק ובערבות המדינה לאחר המלצת הגוף המתאם והחלטת וועדת האשראי.

קהל היעד:

עסק בהקמה – הלוואה עד 500,000 ש"ח.
עסק עם מחזור מכירות שנתי עד 6.25 מיליון –הלוואה עד 500,000 ש"ח.
עסק עם מחזור מכירות שנתי מעל 6.25 מיליון – הלוואה עד 8% ממחזור המכירות.

אנו בחברת credit4u, ניתן לך את כל האינפורמציה על הקרנות הפועלות בתחום, על המסלולים ועל האפשרויות השונות.

אנו נכין לך תוכנית של המצב הכלכלי של העסק שלך, סכום האשראי הדרוש ותחזיות לגבי הסכומים העתידיים בעסק ואת הכל נגיש ביחד עם הבקשה ונספחים לקרן שנבחרה, ונעקוב אחרי התקדמות הבקשה וההחלטה הסופית.

הלוואות

חברת credit4u פועלת כגוף אשר מעניק פתרונות פיננסיים נוספים לגופים עסקיים, לחברות, עסקים ולאנשים פרטיים.

אנו מספקים פתרונות מגוונים בהתאם לבעיית הלקוח ו/או העסק, ובאים לקראת הלקוח ע"פ צרכיו, הבנת הבעיה, ניתוחה ומתן פתרון יעיל ומירבי.

אנו מתמחים בהשקעות, גיוס השקעות, מימון, ובתיווך בין גופים שמחפשים אפיקים להשקיע לבין אותם בתי השקעות ו/או מיזמים שונים בארץ ובחול.

אנו מלווים את החברה/עסק בשלב הראשוני של הגיוס הכספי, מקשרת אותה/מתווכת בינה לבין המשקיע, וע"י הבנה של צרכיה, בעיותיה, ומצב הונה אנו מאתרים את הפתרון הטוב ביותר לצרכים הפיננסיים של החברה.

חברת credit4u פועלת על ערכים של יושר והגינות, אמינות, ושקיפות מלאה כלפי הלקוח.

 

הכלים שבהם אנו משתמשים:

פקטורינג :

זהו פתרון כספי/מימוני המאפשר לחברה לייצר מקורות רווח נוספים מהפעילות הקיימת, ע"י הזרמת כסף לחברה.
זהו מכשיר אשראי מתקדם אשר, באמצעותו חברת הפקטורינג רוכשת מחברה מסוימת את חשבוניות החייבים/לקוחות ומשלמת לו את התמורה שלהן מיידית בלי קשר למועד הפירעון המקורי וכך היא מבטחת את העסקה. כך מתקבל תזרים מזומנים מיידי לחברה.
לחברות ולעסקים רבים, פתרון זה מהווה כחמצן לפעילות החברה מאחר ואין בהליך זה בטחונות או סיכון של אי פירעון חובות החייבים/לקוחות שמאפשר לחברה לא לפחד מחובות אבודים. יתר על כן, דבר זה מאפשר שיפור מידי בתנאי התשלום ללקוחות.
מדובר למעשה בשני עלויות –עלות מימון שוטפת בהתאם לריבית ועמלת פקטורינג מול כל חשבונית שכוללת בתוכה עלות ביטוח האשראי.
ניתן לבצע גם עסקת פקטורינג על עסקה אחת ו/או על לקוח אחד בלבד.
התשלום מתבצע מיד אחרי אישור הלקוח באופן אוטומטי מיד עם הוצאת החשבוניות.
מדובר בכלי שהוא פתרון נפוץ ועלותו נמוכה משמעותית.

פקטורינג הפוך:

מאפשר לחברות ולעסקים שהתשומות שלהם בדולרים, להקדים את התשלום שלהם ולהרוויח משער הדולר הנמוך כאשר הן משלמות לספקים שלהן במטבע אמריקני וכך הן מגדילות את אחוז הרווח שלהן באופן משמעותי של לפחות 5% ע"י הפקטורינג ההפוך.
זהו כלי המאפשר להקדים את התשלום הדולרי – וגם מאפשר לחברות ולעסקים להנות מהנחת מזומן בגלל הקדמת התשלום לספקים., ולכן דבר זה יגרום להגדלת הריווחיות של החברה.
לסיכום ניתן לומר כי חברות ועסקים רבים משתמשים בכלי זה על מנת להקדים את התשלום לספקים בדולרים, לקבל הנחה במזומן אצל הספק וכך להגדיל את רווחיות החברה.

 

הלוואות כנגד מניות/אג"ח/כלים פיננסיים

חברת קרדיט מעניקה הלוואות מסוג:

Non-recourse

לבעלי עניין, בעלי מניות/ אג"ח בחברות ציבוריות.

לתקופות של 5 שנים בריבית מעולה ונוחה, ללא הוצאות נילוות ו/או ערבויות.

קבלת הכסף היא תוך מספר ימים מיום בקשת ההלוואה.

עד 80% מערך המניות של החברה, לתקופה של 5 שנים.

בדמי ההלוואה – הלקוחות יכולים להגדיל את האחזקה בחברה ולרכוש יותר מהמניות, לחזק את החוסן הכלכלי של החברה שלכם ו/או לקנות נכסים פרטיים.

ניתן לבצע זאת על ידי: הפקדת המניות, וקבלת ההלוואה בהתאם לצרכים שלכם. כאשר ערך המניות שלכם עולה – הריבית הרבעונית תשולם ותנוקה בהתאם.

במידה וערך המניות ירד – זמן ההלוואה ניגמר –הרי שאינכם חייבים להחזיר את ההלוואה משום שההלוואה הנ"ל היא כאמור הלוואה מסוג: Non recourse.

בסיום מועד ההלוואה – המניות שלכם חוזרות לבעלותכם בחזרה.

 

אשראי דוקומנטרי – LC

חברת credit4u  מספקת אשראי דוקומנטרי בתחום המסחר הבינלאומי.

 יתרונותינו:

 • מומחיות בניסוח אשראי הדוקומנטרי.
 • בדיקת דוקומנטים.
 • אנו מעניקים ליווי פרטני בעסקאות מורכבות.
 • הצגת תיקונים בנוסח האשראי המקורי.
 • הפקת טיוטות מסמכים רלבנטיים במסגרת של אשראי דוקומנטרי -ייצוא.

מהו אשראי דוקומנטרי?

זהו אחד מארבע שיטות תשלום הנהוגות כיום בתחום הסחר הבינלאומי.

מדובר במסמך התחייבות של הבנק לשלם למוכר כנגד הצגת מסמכים המוכיחים את משלוח הסחורה ועמידה בתנאים שהוגדרו על ידי הקונה באשראי זה.

מצד אחד יש למוכר בטחון מלא בקבלת התשלום, ומצד שני לקונה יש בטחון במשלוח הסחורה בדרך ובתנאים שנקבעו על ידו.

אשראי זה המכונה גם מכתב אשראי, הינו התחייבות בלתי חוזרת של הבנק הפותח לשלם למוטב/יצואן את הסכום הנקוב בו כנגד הצגת מסמכים התואמים לתנאי הא.ד. בזמן שמוגדר בתנאים אלו ובהתאם לתנאים שהוכתבו בעת פתיחת ה –א.ד. על ידי המוטב.

היתרון הוא:

הפרדה בין העסקה המסחרית ובין התשלום תמורתה תוך שמירה על עקרון הפרדת החזקות.

התחייבותו הבלתי חוזרת של הבנק הפותח תתקיים בתנאים הבאים:

 • הצגת מסמכים שונים –שטר מיטען, חשבון ספק ותעודות המעידות על משלוח סחורות, כפי שהורה היבואן במכתב האשראי.
 • התאמה מלאה בין כל המסמכים לדרישות מכתב האשראי ותנאיו ולכללים האחידים.

מתי משתמשים בשיטה זו?

 • עסקה ראשונה.
 • עסקה בסכום גבוה.
 • מצב פוליטי רע במדינה שקונה.
 • אין אמון בין המוכר לקונה.

סוגי האשראי השונים:

 • אשראי דוקומנטרי חוזר –ניתן לביטול על ידי הבנק הפותח כל עוד לא בוצע תשלום.
 • אשראי דוקומנטרי בלתי חוזר ומקויים – מצטרף פה גורם נוסף –הבנק המקיים – שמקבל על עצמו התחייבות נפרדת מקביל לבנק הפותח לשלם את האשראי.
 • אשראי בכוננות – נועד להבטיח תשלום לספק במקרה של הפרת התחייבות מצד הקונה.
 • אשראי גב אל גב – העסקה מבוצעת על ידי מתווך ולא באופן ישיר בין המוכר לקונה.
 • אשראי עביר – ניתן להעברה על ידי המוטב הראשון למוטב אחר.
 • אשראי מתחדש – אשראי דוקומנטרי הנמצא כבר בשימוש, כאשר מדובר בעסקה שוטפת וזאת על מנת למנוע מצב שבו ייפתח אשראי ד' לכל משלוח ומשלוח בנפרד.

השלבים מהם מורכבת עסקה זו:

 • הקונה פונה לבנק בארצו –הכוונה לבנק הפותח –עם בקשה עבור פתיחת אשראי דוקומנטרי לטובת המוכר.
 • הבנק הפותח מקבל בטוחות מהקונה ופותח אשראי דוקומנטרי לטובת המוכר על ידי הבנק בארץ המוכר.
 • המוכר מקבל את האשראי הדוקומנטרי, בודק אותו, מתקן אם יש צורך ושולח לקונה לאישור.
 • אם שני הצדדים מאשרים  - המוכר שולח את הסחורה ומכין מסמכים בהתאם לדרישות האשראי הדוקומנטרי.
 • המוכר מגיש את המסמכים לבנק.
 • הבנק משלם למוכר כנגד המסמכים.

 מי שקובע את הכללים האחידים לביצוע עסקה באשראי דוקומנטרי זו היא לשכת המסחר הבינלאומית – Icc.

 

גיוס הון

חברת credit4u מתמחה בגיוס הון עבור גופים שמחפשים חברות או עסקים ומיזמים להשקעה בארץ וברחבי העולם.

אנו פועלים מול בתי השקעות בארץ, מול קרנות בארץ, וקבוצות משקיעים שמחפשים אפיקי השקעות בתחומים שונים.